O NAS
YANMAR
HYDREMA
SERWIS / CZESCI
VENIERI
RECYKLING
INNE
GALERIA
Koparko Ładowarki VENIERI
Ładowarki kołowe VENIERI
Zastosowania specjalne
VENIERI

VENIERI – koparko ładowarki

NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA DLA KAŻDEGO

Doskonałe wyważenie gwarantujące optymalne rozłożenie mas pomiędzy osiami oraz bardzo niski środek ciężkości pozwalają maszynom Venieri na znaczne podniesienie właściwości roboczych. Parametry te są szczególnie istotne w trakcie jazdy i manewrowania po pochyłościach, pozwalają uzyskać maksymalną trakcję i stabilność w każdej sytuacji roboczej zapewniając maszynie udźwigi oraz wydajność nieosiągalne w żadnej innej konstrukcji tego typu. Maszyny Venieri cenione są szczególnie wszędzie tam gdzie niezbędne jest manewrowanie w trudnym górskim terenie lub poruszanie się w ograniczonych przestrzeniach.


HYDROSTATYCZNY UKŁAD NAPĘDOWY


Hydrostatyczna przekładnia REXROTH (napędy hydrauliczne w grupie BOSCH) pracująca w zespole z dwoma osiami napędowymi wyposażonymi w 40% automatyczną blokadę dyferencjałów i stały system napędu obu osi dostosowuje idealnie koparko ładowarki Venieri do wszelkich Państwa potrzeb i najróżniejszych warunków roboczych. System porównywalny do przekładni CVT i niezawodnych stałych napędów znanych z pojazdów klasy Premium pozwala na uzyskiwanie stałego przełożenia w zakresie prędkość / siła napędowa w połączeniu z systemem anty poślizgowym stanowi klejnot nowoczesnej technologii. Pozwala przenieść moc silnika na koła na koła bez utraty mocy z wykorzystaniem optymalnych obrotów silnika.

·        Pełne wykorzystanie mocy silnika przy niskich prędkościach

·        Maksymalna trakcja  już  przy niskich obrotach silnika

·        Optymalne rozłożenie mocy między silnikiem i hydrauliką

·        Zredukowane zużycie układu hamulcowego

·        Minimalne zużycie paliwa i kontrola obciążenia silnika

·        Automatyczna zmiana biegów, komfort i wydajność jak w samochodach osobowych, płynność poruszania się

·        Zmiana kierunku jazdy w ruchu bez zatrzymywania

·        Precyzja ruchów i kontrola siły napędowej w każdych warunkach


HYDRAULICZNA BLOKADA OSCYLACJI

ZALETY TYLNEJ OSI

·        Możliwość blokady oscylacji tylnej osi w dowolnej pozycji

·        Możliwość bocznego przesuwanie / przenoszenia ładunku podczas ruchu maszyny

·        Możliwość pracy ramieniem kopiącym bez używania podpór (czyszczenie rowów)

 -       W chwili pracy / jazdy cylinder blokady oscylacji działa jak amortyzator dodatkowo zwiększając stabilność maszyny.PRACE ZIEMNE

Kopanie, przewożenie urobku, zgarnianie, równanie, niwelowanie itp. Wszystko to co potrafi klasyczna koparko ładowarka. Gwarantujemy że w 100% nasz sprzęt wykona te zadania z satysfakcjonującym Państwa efektem.  Praca z młotem, zamiatarką, wiertnicą, łyżką mieszającą, frezarką, łyżkami kopiącymi to szczyt możliwości maszyn których dziś Państwo używacie. Dla Venieri to dopiero początek, wstęp do możliwości jakie nasza maszyna otwiera dla Państwa biznesu.

 

PRACE BUDOWLANE

Przenoszenie materiału, tradycyjne kopanie, zgarnianie, podawanie betonu, prace rozbiórkowe, wszystkie te zadania są dla naszych maszyn możliwe do wykonania, czasami tylko możemy zrobić więcej niż porównywalne konstrukcje. Dzięki wyjątkowej widoczności z kabiny, układowi ramion ładowarki z systemem Z znanym z ładowarek kołowych i doskonałemu rozłożeniu mas  (silnik poprzecznie po środku) nasza maszyna pozwoli osiągnąć Państwa firmie nowy poziom szybkości i jakości oraz wydajności wykonywanych robót. Szeroka gama narzędzi w połączeniu z wysoką wydajnością i precyzją pozwalają na szybkie dostosowywanie sprzętu do specyfiki robót. Kupując koparko ładowarkę szukają Państwo maszyny wielofunkcyjnej, VENIERI to zupełnie nowy poziom wśród tego typu maszyn. Gwarancja, że niezależnie od koniunktury Państwa maszyna zawsze znajdzie zatrudnienie w pracach do których maszyn klasycznych nigdy nie uda się dostosować.PRACE DROGOWE I WODNO KANALIZACYJNE

Dzięki układowi HI FLOW i systemowi płynnej regulacji prędkości jazdy: frezowanie asfaltu i betonu jest proste i wydajne jak w dużych maszynach, frezarkę montujemy jak w BOBCAT na przednie ramię nie zaś na wysięgnik koparki. Praca z zamiatarkami, koparkami łańcuchowymi, pługami wirnikowymi, boksami niwelującymi do plantowania i innym osprzętem przeznaczonym dla klasycznych ładowarek może być wykonana koparko ładowarką. Czyszczenie, stabilizowanie terenu, przygotowanie powierzchni, układanie kabli i rur  jest proste jak nigdy wcześniej. Przegubowe maszyny o zwięzłej ramie dzięki zwrotności minimalnie utrudniają ruch drogowy, dodatkowo są wydajniejsze od klasycznych konstrukcji. Większość prac które wykonają maszyny Venieri jest niewykonalna dla klasycznej koparko ładowarki. Opcja 2 pełnych linii zasilania osprzętu pozwala na pracę z chwytakami i manipulatorami.

PRACE KOMUNALNE I UTRZYMANIE TERENÓW ZIELONYCH

Wykaszanie dużych powierzchni kosiarkami rotacyjnymi i bijakowymi; niwelowanie nierówności, frezowanie asfaltu, rozściełanie asfaltu, naprawy poboczy, czyszczenie rowów, odśnieżanie tradycyjne jak i z pługami wirnikowymi, posypywanie solą i żwirem, utrzymanie zimowe dróg, wysoko wydajne koszenie poboczy, rowów z ramieniem koszącym montowanym z przodu (jak UNIMOG z zasięgiem bocznym do 6 m); załadunek śmieci z łyżkami podniesionego wysypu do wysokości 4,2 m; zamiatanie, wiercenie, naprawa studzienek kanalizacyjnych, praca z rozkładarkami asfaltu i tłucznia (z koszem zasypowym, wibracją i grzaniem stołu),  i wiele innych zadań których jeszcze nie sprecyzowali nasi klienci: jedyna tak uniwersalna i ekonomicznie uzasadniona koparko ładowarka dla firm komunalnych.